Sağlıksal problemlerden ve/veya estetik görünümünden dolayı burun operasyonu geçirmek istiyor. 2019 Ameliyat fiyatları, özel hastanelerde devlet katkı payı ve ameliyat sonrası gibi bir çok soruya yanıt bulabilirsiniz.

Kısaca Tıptaki Tanım

Rinoplasti, burna kalıcı şekil verme, estetik olarak burun şeklini değiştirme anlamını taşır. Tıp dilinde rinoplasti estetik burun ameliyatı anlamına gelir. Burun iskeleti ve yumuşak dokularının yeniden şekillenerek yüze göre uyumlu ve orantılı bir hale getirilmesi ameliyatıdır. 

2019 Burun Ameliyatı (Estetik) Fiyatları

Fiyatlar özel ve devlet hastanelerine göre değişkenlik gösteriyor. Bunun yanında şehirden şehre de burun ameliyatı fiyatları düşebilir veya yükselebilir.

Ameliyat Sonrası

Operasyon sonrasında minimum 2 hafta istirahat etmeniz gerekmektedir. Sonraki 1 Ay boyunca ani hareketlerden sakınmanız gerekecektir. Burunda fazlasıyla sızlanma olacağından eğilme ve ağırlık kaldırma eylemlerinden kaçınmalısınız.

Burun Ameliyatı Sonrası Sigara

Tedavi bitene kadar sigara içmek veya dumanlı ortamlarda bulunmak kesinlikle yasaktır. Tedavi sonrasında sigara içebilirsiniz. Bir çok hastada tedavi sonrasında sigarayı tamamen bıraktığı gözlemlenmiştir.

Burun Ameliyatı Sonrası Şişlik

Estetik sonrası burundaki şişlik bir süre kalıcılığını koruyacak. Kişiden kişiye değişse de şişlik yaklaşık 2 ay boyunca devam edecek.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir